Який вид спорту вибрати для дитини?

Не секрет, що заняття спортом для дитини – шанс вирости не тільки міцною й здоровою, але й розумною і різнобічно розвиненою людиною. І, думаю, не треба пояснювати, що, займаючись у різних кружках і секціях, дитина знаходить не тільки цікаве захоплення, але й вірних друзів!
Але який вид спорту може захопити саме вашу дитину, який виявиться найбільш підходящим? Ми приготував вам підказку: орієнтуйтеся на темперамент дитини!
 
Темперамент дитини визначити досить просто – досить добре до неї придивитися. А багатьом і придивлятися не потрібно – ви  й так знаєте своє чадо “напам’ять”. Проте , ази нагадати не перешкодить 
Дитина-Меланхолік
Дитину-меланхоліка взнати легко: це, мабуть, самий неспортивний темперамент із всіх чотирьох.  Меланхолік дуже не любить усілякі зміни й важко до них пристосовується. Грає в ті самі  ігри, але зате глибоко їх вивчає. Базовий запас впевненості в собі й у світі в нього накопичується важко, тому  дитина-меланхолік тримається за матір до останнього. Вона довго “розгойдується” і досить швидко стомлюється, часто плаче.
Підрослий меланхолік бажає стати цілком активною людиною, однак зміни він однаково  недолюблює. Може, тому спортом меланхоліки займаються рідко, особливо активним.
Які види спорту підходять для меланхоліка?
Але підібрати вид спорту можна навіть для меланхоліка  Людина з таким темпераментом – урівноважений і тверезомислячий. Йому як нікому іншому підійдуть види спорту, у яких потрібно зосередитися: це й стрілянина, і метання диска. Дитині-меланхолікові можуть дуже сподобатися танці – це відмінний шанс виразити себе. Добре ладить меланхолік із тваринами, тому верхова їзда підійде як ніщо інше. Ну а якщо все перераховане вище для вас не підходить, подаруєте меланхолікові симпатичного щеня: собака буде щодня вигулюватися з вашою дитиною.
Дитина-Холерик
Холерик – неврівноважений, але сильний тип темпераменту. Він швидко загоряється, також швидко остигає, рутина йому дуже набридає. Часто дратується. Дитині-холерикові все треба. Він увесь час щось робить, кудись лізе, нічим довгий час не займається, все розкидає, а суперечки з дітьми воліє вирішувати кулаками.
Які види спорту підходять для холерика?
Дитині-холерикові спорт просто необхідний: йому як нікому іншому потрібно кудись запроторювати свою невгамовну енергію! Однак йому необхідний і контроль, тому обов’язково мудрого наставника – тренера. До вибору тренера треба підійти особливо ретельно. Діти-холерики тяжіють до командних, енергійних і агресивних видів спорту. Футбол, хокей, теніс, волейбол, баскетбол, бокс і так далі – все це для нього.
Дитина-Флегматик
Сильний, урівноважений, спокійний – от характеристика темпераменту флегматика. Дитина-флегматик – це дуже зручна дитина: він добре спить, добре їсть, господарський, розважливий. Однак він досить повільний і “на лету” знання не схоплює. Йому треба час, щоб чомусь навчитися, але якщо вже щось вивчить, то на совість. Квапити його не треба, тому що флегматик може втратити впевненість у собі.
Які види спорту підходять для дитини-флегматика?
Флегматиків залучають інтелектуальні види спорту: більярд, гольф, шашки, шахи – тут вони можуть виявити себе, продумуючи комбінації ходів і розраховуючи силу удару. Ще одна якість флегматиків – витривалість – послужить їм гарну службу, якщо вони займуться бігом, роликовими ковзанами, лижами, велосипедною їздою, скейтбордом, плаванням і так далі.
Зверніть увагу на східні єдиноборства: вони неквапливі, повні філософії - загалом , дітям-флегматикам вони підходять як ніщо інше.
Сангвінік
Сангвінік – урівноважений і спокійний темперамент. Сангвініки – досить рухливі, що легко вступають у контакт із іншими дітьми. Відмітна риса: сангвініки балакучі.
Які види спорту підходять для дитини-сангвініка?
У дітей-сангвініків – швидка реакція, тому вони можуть займатися будь-яким видом спорту. Це діти дуже цікаві, їм все цікаво, і тому їх може залучити будь-який вид спорту. Але найбільших висот вони досягають все-таки в командних видах спорту, тому що швидко знаходять загальну мову зі членами команди.

Якщо ваш малюк "Великий нехочуха" і зовсім не хоче займатися спортом, не варто його примушувати. Дитині достатньо просто вести рухливий спосіб життя: гуляти, грати з однолітками у дворі, ходити пішки і займатися фізкультурою в школі.
Поради батькам
- Купуйте своєму малюкові домашній спортивний комплекс (найпростіший - "шведська стінка"): він розвиває спритність і гнучкість.
- З раннього віку заохочуйте рухливі ігри дитини. Грайте з ним в салочки, в сніжки, привчайте до сезонних видів спорту (взимку - лижі і ковзани, влітку - футбол, велосипед). Катайтеся і плавайте разом з малюком, так і веселіше, і безпечніше.
Не тисніть на дитину, не змушуйте. Проявіть доброзичливість, хваліть його частіше. Саме в спорті виробляється почуття відповідальності, формується характер. Але не варто забувати про те, що заняття спортом принесуть користь лише в тому випадку, якщо дитина буде робити це із задоволенням.
Нерідко батьки не знають, в якому віці слід віддавати дитину в спортивну секцію. Тому варто прислухатися до рекомендацій Держкомспорту:
5-6 років - художня гімнастика (дівчата), фігурне катання;
7 років - гімнастика (хлопці), синхронне плавання, теніс, аеробіка;
8 років - гольф, футбол, баскетбол, лижі;
9 років - легка атлетика, сноуборд, волейбол, біатлон, хокей, регбі;
10 років - велоспорт, кінний спорт, фехтування.
Дорогі батьки, вибираючи вид спорту для своєї дитини враховуйте його бажання. Заняття з примусу приносять мало користі, а от часу, сил і засобів віднімуть багато. Визначтеся, якого виду спорту, вибираючи для дитини, віддати перевагу. Подумайте, навіщо йому потрібен спорт: для підтримки здоров'я або для успішної спортивної кар'єри? Також важливу роль відіграють особистість тренера і ваше з ним спільне. А також розуміння мети занять дитини в секції. І не забувайте: особистий приклад завжди був найкращим способом навчання. Якщо батьки приділяють час занять спортом (ковзани, ролики, футбол, плавання) разом з дитиною, то і малюк надалі з інтересом тренуватися сам.